Wij zijn jarig!
Borgerstein vzw mocht in 2024 50 kaarsjes uitblazen. Het werd dan ook een feestelijk jaar met tal van activiteiten op maat van onze cliënten. Er werd heel wat georganiseerd: van uitstapjes naar zee, pretparken of de dierentuin tot genieten van een lekker etentje op restaurant. Enkele sfeerbeelden:
Afbraakwerken seminariegebouw
Je kon er niet naast kijken… het oude seminariegebouw aan het IJzerenveld werd afgebroken. Het gebouw dat zoveel geschiedenis en mooie herinneringen bevat, maakt plaats voor een nieuw tijdperk. Het woonproject Borgerwijk zal een nieuwe thuis bieden aan in totaal 230 gezinnen. Ook de middelbare school De MET zal deel uitmaken van Borgerwijk. De kapel en de typerende kloostergebouwen vooraan blijven behouden en worden gerenoveerd.

Vernieuwde missie en visie

We zijn trots op wie we zijn, wat we doen en waar we naartoe willen. Onze missie en visie vormen de fundering van ons dagelijks werk. In 2024 lanceerden we een vernieuwde missie en visie. Samen willen we een plek creëren waar iedereen zich thuis voelt en waar medewerkers elke dag de kans krijgen om het beste uit zichzelf te halen. In 2025 gaan we met onze nieuwe missie, visie en waarden verder aan de slag.
Studio Borgerstein
2024 werd voor het atelier een bijzonder jaar. CORES, eigenaar van het seminariegebouw, startte de afbraakwerken van de achterbouw. Voor het atelier betekende dit verhuizen naar een nieuwe plaats, in de voorbouw van het seminariegebouw, de vroegere centrale hoofdingang. De verhuis werd voorbereid en opgestart eind 2024. De 21 kunstenaars keken erg uit naar hun nieuwe atelierruimten.
2024 was een jaar met heel wat activiteiten. Bij Wit.h vzw werd in Kortrijk een grote tentoonstelling uitgebouwd rond onze kunstenaar Carlo Buyck. In Gent namen we deel aan de expo Petshop (Kunsthal Gent). Diverse bruiklenen werden opgestart en verlengd (Mortsel, Bonheiden, Sint-Katelijne-Waver, Mechelen). De kunstenaars waren ook present op de internationale tentoonstelling Biënnale Art Brut in Hengelo (NL) en de tentoonstelling Special Award in het museum COBRA in Amstelveen (NL).
De open atelierdag op zondag 5 mei in samenwerking met Kunstwerkt Vlaanderen genoot een grote belangstelling. Op 21 september namen we ook deel aan MontArta, een Mechelse openluchtkunstbeurs in de Adegemstraat.
Op het vlak van verkoop van werken evenaarde 2024 het jaar 2023 met 59 verkochte werken. Een werk werd aangekocht door uitgeverij Querido die het gebruikte als omslag voor het nieuwe boek van jeugdschrijfster Yelena Schmitz ‘Hotel Cosmos’. Eind 2024 sloot het atelier een samenwerkingsovereenkomst met HERALBONY Europe voor de commercialisering van kunstwerken van onze kunstenaars in het bedrijfsleven.



